تبلیغات
عیاران شمالی

عیاران شمالی
آزادو غیر وابسته 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
بیرون رفت از بن بست فعلی افغانستان


چت باکس


 محترمعبدالرقیب "جاوید کوهستانی" فرزند الحاج شیرجان در سال 1342 در قریه اشترگرام ولسوالی حصه اول کوهستان ولایت کاپیسا دریک خانواده متدین دیده به بهجهان گشوده  دوره ابتدائیه و متوسطه را در مکتب اشترگرام و دوره ثانوی را الی صنف یازدهم  در لیسه غازی میر مسجدی خان کوهستانی  ادامه داده و بعدا شامل لیسه عسکری  شده و در سال 1362 از ازدانشگاه نظامی فارغ التحصیل و مدت کوتاهی را در قرارگاه ستردرستیز اردوی وقت اجرای وظیفه نموده است و همچنان در سال 1374 شامل دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تعلیم و تربیه کابل گردیده و در سال 1382 از رشته تاریخ و فلسفه به درجه عالی فارغ گردیده است.

از سال 1363 – 1367 بنابر ارتباط و همکاری با مجاهدین زندانی گردیده و بعد از رهایی از زندان راهی جبهات جمعیت اسلامی افغانستان (شورای نظار) شده، در کمیته سیاسی فعالیت نموده است و در پیروزی انقلاب اسلامی نقش فعال داشته و از سال 1371 براساس فرمان حضرت صبغت الله مجددی ممثل حکومت اسلامی افغانستان، به رتبه برید جنرال مفتخر گردیده و از جوزای 1371 الی سقوط کابل بدست طالبان، بحیث معاون و رئیس در ادارات امنیت ملی دولت اسلامی افغانستان انجام وظیفه نموده است.

در آغاز مقاومت بحیث معاون اطلاعات کل جبهه ایفای وظیفه نموده و از سال 1377 بنابر اختلافات و برخورد های سلیقوی، نخست  در جمهوری اسلامی ایران و بعدا در پاکستان مهاجر گردیده، در دوران مهاجرت برعلاوه از فعالیت های معین و ارتباط با جبهه مقاومت، همکاری با سایر حلقات فعال سیاسی نموده است، که در نتیجه بحیث سخنگوی شورای اقوام لوی پکتیا و عضو تیم روم در کنفرانس تاریخی بن در سال 2001 اشتراک ورزیده و از سال 2001 بدینسو در چندین کنفرانس ملی و بین المللی پیرامون افغانستان اشتراک داشته است.

 بعد از ایجاد ادارات موقت و انتقالی به کار و فعالیت سیاسی مستقلانه روی آورده و تلاش های مؤثری را در جهت حل اختلافات قومی، زبانی و سیاسی انجام داده که رفع اختلافات بادشاه خان حدران با حکومت و تفاهم ملی اقوام تاجک و هزاره در مناطق مرکزی مصداق این مدعاست.

از سال 1386 الی سرطان 1389 حسب پیشنهاد معاونیت دوم ریاست جمهوری بحیث  مشاور عمومی امور اجتماعی و فرهنگی در بست مافوق رتبه، اجرای وظیفه نموده است.  

با اکثریت جریانات سیاسی فعال در داخل و خارج از کشور روابط حسنه داشته و اکنون هم مسولیت رهبری یک نهاد سیاسی را عهده دار میباشد. در راستای تأمین و تحکیم صلح وثبات در کشور تلاش ورزیده و بعنوان کارشناس امور سیاسی و امنیتی در رسانه های گروهی، تحولات و جریانات جاری کشور و منطقه را بطور واقعبینانه مورد بررسی قرار داده و به آگاهی مردم رسانیده است.


[ یکشنبه 29 آبان 1390 ] [ 11:02 قبل از ظهر ] [ najib kohistani ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

نیت کنید و اشاره فرمایید


قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

كد ماوس