تبلیغات
عیاران شمالی

عیاران شمالی
آزادو غیر وابسته 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
بیرون رفت از بن بست فعلی افغانستان


چت باکس


عکس ‏‎Haroon Amirzada‎‏

 

پس از سقوط حکومت طالبان همه ساله در افغانستان در سالگرد شهادت احمد شاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان و هفته شهید ی...ادی از شهدا صورت می گرد و با تز یین فوتو های شخصیت های شهید افغانستان مراسمی در مرکز و ولایات با اشتراک مقامات رسمی و غیر رسمی صورت می گیرد. درین روز هر گروهی گرامی داشت از شهادت عزیزان خویش می کنند. ولی هیچ کسی جرأت نمی کند، که حتا نامی از یک شهید محکوم و ممنوع ، از یک مجاهد و از یک غازی خاص ببرد. این شهید محکوم و ممنوع کی است؟
این شهید محکوم شاه حبیب الله کلکانی، خادم دین رسول الله است ، که هشتادو شش سال قبل پس از 9 ماه پادشاهی در 1929 همراه با همرزمانش به شکل خیلی مظلومانه و ناجوانمردانه و غیر اسلامی و با امضاء در قر آن پاک بدست نادر خان به شهادت رسید. هشتاد و شش سال می شود، که بجای حقیقت در کتب تاریخ ذهن کودکان ما با توهین و تحقیر به حبیب الله کلکانی زهر آود میشود. این در حالیست، که جنایت کاران، فاسدان، خاک فروشان و مزدوران بیگانه وتاراج گران هستی مادی و معنوی افغانستان در سه سده اخیر بحیث بابا های ملت و سرداران ملت به همه معرفی شده اند. در 14 سال اخیر حتا استخوانهای پوسیده برخی را از زیر خاک کشیده با مصارف گزاف دولتی برای آنها مقبره ها و زیارتگاه ها ساختند.
امسال هفته شهید مصادف است، با کشمکش هویتی در افغانستان. حبیب الله کلکانی یکی از گره های پیچیده ای هویتی در گفتمام ملی است. بدون پیدا نمودن جایگاه شایسته ای برای او در تاریخ افغانستان به مشکل می توان حرف از هویت ملی و دولت – ملت زد. چگونه می توان ملت شد زمانیکه خاک فروشان و فاسدان بحیث بابا های ملت و سرداران ملت معرفی شوند ، ولی حبیب الله کلکانی دزد ملت؟
امسال به باور من در افغانستان سال تابو شکنی های هویتی نیز است. هفته شهید امسال روز رستاخیر روح شهید حبیب الله کلکانی حلقه وصل هویت ملی است. در هفته ای شهید امسال روح بی قرار شهید حبیب الله کلکانی بالای ما مردم شهید پرور دین اسلامی و میهنی دارد، که باید در میان شهدای راه آزادی، اسلام ، برادری و برابری خاطره این مرد تاریخ ساز را زنده و گرامی بداریم.
بحیث مردم شهید پرور از تمام آنانیکه ضد تبعیض میان شهدا می اندیشند، دعوت می کنم، که با بلند کردن فتو های شهید حبیب الله کلکانی در محافل و شهر ها بویژه در شهر کابل، هرات، مزار شریف، پروان ، کاپیسا، پنجشیر، بغلان، بد خشان ، سمنگان، غور، بادغیس ، فراه ، تخار و قندوز از هفته شهید به شکل شایسته تجلیل کنند.
هم چنان از سازماندهندگان مراسم تجلیل شهید مسعود در خارج کشور تقاضا می کنم، که باید فو تو های شهید کلکانی را در کنار دیگر شهدا نصب و گرامی داشت کنند.
تقاضای ویژه از بنیاد شهید مسعود دارم، که در تجلیل هفته شهید امسال باید جایگاه شایسته شهید حبیب الله ، خادم دین رسول الله را فراموش نکند. بیاد ما باشد، که مسعود در راهی آرمانها و جهاد حبیب الله کلکانی شهید شد.
از میراثداران و میراثخوا ران جهاد مثل داکتر عبدالله، رییس حکومت وحدت ملی، محمد یونس قانونی، محمد اسمعیل خان، استاد عطا محمد نور، امرا لله صالح، صلا ح الدین ربانی، بسم ا لله خان، فرمانده امان الله گذر و هزاران رهرو شهید مسعود و شهید حبیب الله کلکانی تقاضا می کنم، که دین وطنی و اسلامی خویش را در برابر شهید مظلوم و محکوم کشور حبیب الله کلکانی بجا آورده، بیش ازین خاموشی اختیار نکنید.
هارون امیرزاده
دوم سپتمبر 2015- لندن

باسپاس وقدردانی از جناب داکتر صاحب امیر زاده


[ چهارشنبه 11 شهریور 1394 ] [ 09:17 بعد از ظهر ] [ najib kohistani ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

نیت کنید و اشاره فرمایید


قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

كد ماوس